רקע לכוכב הבא קייטנה וצהרונים
קייטנות
עמוד הבית | קייטנות | צהרונים | חוגים | לימודיה | גלריה | קייטנות פסח | צור קשר
רקע קייטנות משרד התמת - צהרוניםהכוכב הבא קייטנה

משרד התמ"ת - צהרונים

פרויקט yes - קורסים מקצועיים באנגלית במסגרת משרד התמ ת צהרונים!

לילדים שלכם מגיעה ההזדמנות לשלוט באנגלית! במסגרת פרויקטyes של לימודית "הכוכב הבא" אנו מעבירים לילדים קורסים ייחודיים באנגלית על פי קבוצות גיל ובהתאמה לרמה הנדרשת לשליטה בשפה האנגלית בגילאים אלו. על מנת שהלימוד יהיה אפקטיבי וממוקד, קבוצות הלימוד בפרויקט הן בהיקף קטן של 8 תלמידים – היקף המאפשר למידה קבוצתית לצד התקדמות באופן אישי והתייחסות פרטנית לכל משתתף.

מטרת פרויקט YES לשפר ולשדרג את יכולותיהם של הילדים והילדות במהלך השנה. הפעילות בקבוצות לימוד קטנות מאפשרת מעקב אחר התקדמות המשתתפים בקורסים השונים, וערוץ תקשורת ישיר עם המור/ה המקצועי/ת המעביר/ה את הקורסים.

משרד התמ ת צהרונים - מי בצוות YES?

הקורסים המקצועיים באנגלית מועברים על ידי מורים מוסמכים לאנגלית בעלי ניסיון עשיר בהדרכת תלמידים בבתי הספר באזורים שונים בישראל. המורים שלנו יוצרים קשר ישיר עם מורי האנגלית בבתי הספר, מהם מגיעים הילדים, ויחד הם בונים תוכנית לימודים סדורה המבססת וחוזרת על הנלמד בכתה + העשרה נוספת. במשך כל שנת הלימודים מתבצע מעקב ועדכון אחר התקדמות כל ילד וילד המשתתף בפרויקט.

מה בתוכניות שלנו במסגרת תמת צהרונים?

קורס שנתי לילדי כיתות ד'-ה' – תמ ת צהרונים

ילדי ד'-ה' ישתתפו בקורס בו יושם דגש רחב על הפרמטרים הבאים:
  • אוצר מילים - חשיפה לאוצר מילים רחב ומגוון: צבעים, מספרים, דמויות משפחה, מזון, הבית, ציוד ביה"ס, מכשירי כתיבה, חיות, איברים, מקצועות, שעון, תארים, הפכים, ימים, חודשים, בגדים, מזג אויר, עונות השנה, רגשות, מילות שאלה, מילות יחס ופעלים שונים.
  • מבנה המשפט - במסגרת החוג הילדים ילמדו וישלטו וסוגי משפטים שונים, כגון: I HAVE.... I AM.... I CAN /I CAN'T.... THIS IS....THERE IS/ THERE ARE...., I LIKE.... ,I NEED....
  • קריאה וכתיבה – דגש רחב יינתן לנושא הקריאה והכתיבה באנגלית תוך הקפדה על כללי קריאה והגייה נכונים ושיפור קצב הקריאה.
  • שיחה והבנת השפה - אחד האלמנטים החשובים וגם הבעייתיים ביותר אצל ילדים בגילאים אלה הוא היכולת לשוחח בשפה זרה, ולהבין את הנאמר להם במהלך השיחה. בניגוד לאופן הלימוד בבתי הספר, בפרויקט זה הרעיון הוא להגיע למטרה – שליטה של הילד בשפה נוספת ברמה התואמת את גילו, יכולת לנהל שיחה בסיסית, כמובן, בצורה משוחררת והבנה של הנאמר לו. תרגול שיחה באופן קונסיסטנטי מגדיל את החשיפה של הילדים לשפה, ומסייע להם לשלוט גם במישורים הקשורים לדקדוק, הגייה והבנה של שפה.

קורס שנתי לילדי כיתות ו'-ח'– תמ ת צהרונים

ילדי כיתות ו'-ח' ילמדו בקורסים בהם יזכו לתוספת משמעותית ביכולות השליטה שלהם באנגלית, ולשדרוג רמתם ביחס למה שהושג עד כה במסגרת הלימוד בבתי הספר:

  • העשרת אוצר מילים - באמצעות שיחה, קריאת טקסטים, תרגול הבנת הנקרא וכתיבה חופשית נביא לעושר וחשיפה גדולים לאוצר המילים של הילדים בשפה האנגלית. אוצר מילים רחב הוא היסוד החשוב ביותר לשליטה בשפה, ובכך נתמקד בכל שיעור.
  • דקדוק – נתמקד ונלמד באופן יסודי ושיטתי את חוקי הדקדוק: הווה פשוט, הווה ממושך, עבר, עתיד, modals, W.H QUESTIONS , מבנה משפט, משפטי חיוב, שלילה ושאלה, ביטויי זמן של כל הזמנים, משפטי מצב, מילות השוואה, נשנן מבני משפטים שונים כמו: HAVE/ HAS , THERE IS/ THERE ARE ונתרגל שימוש בפעלים שונים ומגוונים.
  • קריאה, איות וכתיבה – דגש רחב יינתן לנושא הקריאה, האיות והכתיבה באנגלית תוך הקפדה על כללי קריאה והגייה נכונים ושיפור קצב הקריאה.
  • שיחה והבנת השפה – במסגרת הקורס נעבוד על שיפור ושדרוג יכולות השיח באנגלית, נתמקד בהתייחסות לשטף הדיבור והבנת הנאמר לנו במסגרת השיחה. במהלך השנה נתקדם ונשפר את רמת השיח בהתאם ליכולות האישיות של כל משתתף ובמטרה להגיע לרף של יכולת שיחה ברמה ראויה לגילאים אלו.

ומה עם הקטנים? חוג BINGO לילדי כיתות א'-ג' - תמ ת צהרונים

חוג BINGO מיועד לילדים בכיתות הצעירות בבית הספר, כאשר בבסיסו הצבנו מטרה להביא כבר בגיל צעיר לילדים את הכלים לרכישת השפה באופן היסודי והנכון ביותר. באמצעות חשיפה חווייתית ובאווירה של תרגול תוך כדי משחק ושעשוע (עם BINGO החבר שכולם אוהבים), ירכשו הילדים את הבסיס החשוב כל כך להמשך דרכם בלימוד השפה האנגלית, וייהנו מקרש קפיצה איכותי להמשך הדרך לקראת הלימוד בבתי הספר. גם כאן יש משמעות לעבודה בקבוצות קטנות, המאפשרת "להגיע" לכל ילד וילדה ולגרום להם לחוויה חיובית בכל הקשור ללימוד אנגלית.

אנחנו ב"כוכב הבא" מאמינים תמיד שהשקעה נכונה ומעמיקה בילדים שלנו תביא עימה הישגים והעצמה לכל ילד וילדה. אנחנו מאמינים בהם! עכשיו תורכם...

צרו קשר בטל. 052-2653502 לקבלת פרטים נוספים על הפעלת פרויקט YES גם ביישוב שלכם במסגרת משרד התמת צהרונים!