רקע לכוכב הבא קייטנה וצהרונים
קייטנות
עמוד הבית | קייטנות | צהרונים | חוגים | לימודיה | גלריה | קייטנות פסח | צור קשר
רקע קייטנות משרד התמת - צהרוניםהכוכב הבא קייטנה
לוח מאמרים לקייטנות

כמה עולה צהרון – המדריך המלא להורים השואלים

בממוצע, ילדים, ובעיקר בגילאי צהרון, 'עולים' בין 1000 ל – 2000 ₪ בחודש, לכל הדעות, סכום גדול ונכבד ביותר. להוסיף לכך את העובדה, כי, היום, כמעט ללא שום יוצא מן הכלל, שני ההורים עובדים במשרות מלאות, הצהרונים הפכו ל'בית' השני של הילדים. לכן, אינספור הורים שואלים את השאלה הבאה: כמה עולה צהרון. לכן, להלן המדריך המלא לשאלה אשר התשובה שלה נגזרת מכמה וכמה משתנים.

כמה עולה צהרון – עלות הצהרון 'נגזרת', קודם כל, מהיצע הצהרונים

בדומה למצוקת הדיור של מדינת ישראל, תעשיית הצהרונים 'סובלת' גם היא ממצוקת צהרונים. בטח כאשר רמת הילודה הטבעית של אוכלוסיית ישראל 'גודלת' מדי שנה, ובטח כאשר מבחר והיצע הצהרונים בישראל די נותר בעינו. בהתאם, ובנוגע לשאלה כמה עולה צהרון, אזי ועלות הצהרון 'נגזרת', קודם כל, מהיצע הצהרונים. בנוסף, התשובה לשאלה כמה עולה צהרון 'נגזרת' גם מסוג הצהרון והיקפו.

צהרונים פרטיים וציבוריים מעניקים תשובה שונה לשאלה כמה עולה צהרון

ובכן, הקטגוריה של צהרונים בישראל נחלקת לשני סוגי צהרונים. הסוג הראשון הינו של צהרונים פרטיים ואילו הסוג השני הינו של צהרונים ציבוריים. במקביל, שניהם מעניקים תשובה שונה לשאלה כמה עולה צהרון. בעוד צהרונים ציבוריים מפוקחים על ידי משרד התמ"ת וגובים מחיר של בין 500 ₪ ל – 1500 ₪ (מחיר אשר משתנה על פי הגדרה, הקלות וניקוד), צהרונים פרטיים גובים מחיר קבוע של בין 1000 ל – 2000 ₪ בחודש. בנוסף, התשובה לשאלה כמה עולה צהרון 'מורכב' מ'תפריט' ומפרט הצהרון.

מחיר הצהרון 'נגזר' גם מאיכות ההון האנושי ורמת הפעילויות שבו

כאמור, השאלה כמה עולה צהרון הינה שאלה 'בוערת' ודחופה ביותר בעבור אינספור הורים. יחד עם זאת, חשוב לומר, כי, מעבר להבדל הגדול במחיר שבין צהרון ציבורי לצהרון פרטי, מחיר הצהרון 'נגזר' גם מאיכות ההון האנושי ורמת הפעילות שבו. במילים אחרות, ככל שרמת ההשגחה, החוגים, המזון, ההדרכה והפעילויות גבוהה יותר, מחיר הצהרון יהיה גבוה יותר. לסיכום, המדריך המלא לשאלה כמה עולה צהרון מספק תשובה מלאה, מקיפה ויסודית ביותר.