רקע לכוכב הבא קייטנה וצהרונים
קייטנות
עמוד הבית | קייטנות | צהרונים | חוגים | לימודיה | גלריה | קייטנות פסח | צור קשר
רקע קייטנות משרד התמת - צהרוניםהכוכב הבא קייטנה

קייטנות לפסח

אמנם נראה לנו שרק לפני זמן קצר עברנו את חגי תשרי והנה מתחילים לדבר על פסח? מה לעשות שפסח הוא החג הגדול הבא (אחרי חנוכה כמובן) ובחג זה ישנן קייטנות המוצעות לילדים עקב החופשה ארוכת הימים של חג זה עם כל התוספות והאיסרו חגים השונים. מוטב להתחיל להתעניין כבר עכשיו מאשר להימצא במצב שאין יותר מקומות כי קייטנות פסח אינן המונית כמו בקיץ ומספר המקומות מוגבל לאלה שבאמת רוצים להרשם בזמן.

קייטנות לפסח – סוגים שונים

פסח הוא חג החירות העברי שבו על פי הסיפור המקראי יצאו בני ישראל מעבדות לחירות התכנסו למרגלות הר סיני וקיבלו את התורה ישירות מאלוהים והבטיחו לו כי "נעשה ונשמע". חג הפסח הוא אולי החג המשפחתי ביותר ביהדות ובערב פסח כמעט ולא רואים אנשים ברחובות בזמן הסעודה החגיגית. אבל מה עושים עם כל יתר ימי החופשה הארוכים כשמזג האוויר כבר נוח יותר מאשר בחורף – אביב הגיע פסח בא. ובכן, תתפלאו לשמוע שיש קייטנות רבות המאורגנות במיוחד לתקופה זו ומאפשרות לילדים לחוות מעט ממה שיחוו בקיץ בגדול. גם בפסח ניתן למצוא קייטנות נושא, קייטנות ספורט, מדע, אמנויות וכדומה, אך נדמה שרבים מעדיפים לשלוח את ילדיהם לקייטנה ששמה את הדגש על החג עצמו ועל סיפורו של עם ישראל מאז יצא ממצרים בפעם הראשונה ועד לחזרתו לביתו בפעם השלישית.

קייטנות פסח אודות עם ישראל ופסח

אם תוכנית הלימודים הממלכתית מצליחה להמאיס את לימודי המורשת היהודית ואת לימודי התנ"ך על רוב התלמידים למרות נסיונות חוזרים ונשנים של משרד החינוך לקבע את הלימודים הללו כחובה מורשתית יהודית, הרי שבקייטנות עושים זאת בדרך הרבה יותר קלילה שמקובלת על כל אחד ללא כפייה דתית מסוות מצד אחד וללא סרקזם חילוני גמור מצד שני. הרנסנס היהודי שהולך וחודר יותר ויותר לתוך חלקים שונים בעם ישראל חדר גם לקייטנות הפסח והדבר נעשה בצורה יפה וקלילה.

קייטנות פסח – הקייטנות המבוקשות

אין ספק כי הקייטנות המבוקשות בתקופת הפסח הן הקייטנות שצויינו כאן למעלה המקשר את סיפורו של עם ישראל ויציאת מצרים עד חזרתו לארץ עם הציונות לפני מאה ועשרים שנה. קייטנות אלה מספרות לילדים קצת מן המורשת היהודית ובמיוחד מן האגדה והסיפור היהודי המוגש לקורא במנות גדושות בספר התנ"ך. קייטנות פסח בנושא הפסח ועם ישראל מפגיש בין ילדים מכל קצוות הארץ ונותן להם תחושה של מקום ושייכות ולא בצורה כבדה ומבלבלת, אלא באופן מלהיב ומלא חיים.

קייטנות פסח בנושא סביבתי

קייטנות פסח בנשוא הסביבתי גם מאד פופולאריות בעונה זו של השנה כשהכל פורח וכל העולם מחייך אלינו מבעד לצמחים ובעלי החיים שמתעוררים משנת החורף שלהם. קייטנות בנושא סביבתי לוקחות את הילדים לאתרים מיוחדים ומבצעת יחד איתם פעילויות המקרבות אותם לטבע וללימוד השמירה על הסביבה באופן פעיל.