רקע לכוכב הבא קייטנה וצהרונים
קייטנות
עמוד הבית | קייטנות | צהרונים | חוגים | לימודיה | גלריה | קייטנות פסח | צור קשר
רקע קייטנות משרד התמת - צהרוניםהכוכב הבא קייטנה

צהרון Star Class מבית "הכוכב הבא" לילדי בית הספר!

מנהלי מתנ"סים, רכזים קהילתיים, נציגי רשויות מקומיות – מעוניינים בצהרון איכותי לילדי בית הספר? הגעתם למקום הנכון! אנחנו, ב"כוכב הבא", נשמח לעשות לכם את החיים קלים! אתם מספקים את מתחם הצהרון, ואנחנו עושים עבורכם את כל העבודה!

לרשותנו צוות מסור, הכולל אנשי מקצוע מהאיכותיים ביותר, שיתנו את הטוב ביותר – צהרון מושלם לילדי בית הספר!

הצהרונים שלנו מהווה בית, המשלב פעילות חינוכית וערכית, לצד פיתוח כישורים אישיים וחברתיים. פעילות הצהרונים כוללת מגוון חוגי העשרה בנושאי טבע, אומנות, יצירה, קיימות ומחזור, מדעים, משחקי אתגר, חשיבה וספורט.

אנחנו כאן כדי לאפשר לילדים להתקדם עפ"י הצרכים והנטיות שלהם, ומטפחים חווית שייכות לקבוצה תוך הענקת יחס אישי וחם לכל ילד וילדה.

צהרון הכוכב הבא – החיוך של הילדים

מטרתנו בצהרון Star Class - לאתגר את הילדים, לפתח ולטפח את המוטיבציה שלהם, ללמד אותם לחשוב באופן יצירתי, לאפשר לילד להכיר ביכולותיו, תוך הקניית ערכים חשובים לאורך כל הדרך דוגמת שיתוף פעולה ועבודה בצוות, עזרה לזולת וחשיבה על האחר.

באמצעות תוכניות למידה המשלבות למידה פרטנית, פיתוח כישורי חיים, יכולות חברתיות, טיפוח אקלים נעים ומשפחתי וסביבה לימודית תומכת - אנחנו מעניקים לילדים מקום תומך, מחבק ומאתגר ... במילים אחרות – בית!

צוות צהרון הכוכב הבא – ההנעה של הילדים

כמרכז שכל "לקוחותיו" הם ילדים וילדות בגילאים צעירים, אנו שמים דגש רב על בחירת אנשי צוות המתאימים לשכבת גיל ילדי הצהרון. מנהלת הצהרון היא הדמות המקצועית המלווה את הילדים במהלך שעות הפעילות בצהרון בסיועה של סייעת מנוסה. על הצוות מוטלת המשימה ליצור אווירה ביתית וחמה, ויחד עם זאת תוך שמירה על כללי התנהגות ראויים, הגשת ארוחה חמה, קיום מסגרת מקצועית של הכנת שיעורי בית + סיוע במתן עזרה לילדים מתקשים (הוראה מתקנת) לילדים הזקוקים להכוונה מיוחדת. כמו כן, הצוות אחראי על הפעלת תוכנית פעילות הצהרון בשעות שלאחר הכנת שיעורי הבית – שעות הכיף האמיתיות של הילדים!

סבסוד משרד התמת צהרונים

צהרונים מבית הכוכב הבא מאושרים ע"י משרד התמ"ת וזכאים לסבסוד. להלן התנאים שפרסם משרד התמ"ת לקבלת הסבסוד:
 • למשפחה בת 3 נפשות (ילד אחד) המשתכרת 15,000 ש"ח ומטה תינתן הנחה של עד 400 ש"ח לחודש עבור הילד.
 • למשפחה בת 4 נפשות (שני ילדים) המשתכרת 20,000 ש"ח ומטה תינתן הנחה של עד 400 ש"ח לחודש עבור כל ילד.
 • למשפחה בת 5 נפשות (שלושה ילדים) המשתכרת 25,000 ש"ח ומטה תינתן הנחה של עד 400 ש"ח לחודש עבור כל ילד.
 • למשפחה בת 6 נפשות (ארבעה ילדים) המשתכרת 30,000 ש"ח ומטה תינתן הנחה של עד 400 ש"ח לחודש עבור כל ילד.
 • למשפחה בת 7 נפשות (חמישה ילדים) המשתכרת 35,000 ש"ח ומטה תינתן הנחה של עד 400 ש"ח לחודש עבור כל ילד.
 • לגבי משפחות חד הוריות - ההנחה גבוהה עד לסך של 500 ש"ח עבור כל ילד.

תוכנית צהרון הכוכב הבא – הכיף של הילדים

תוכנית הפעילות בצהרון כוללת מגוון רחב מאד של נושאים, ומזמנת לילדים שנה של עשייה, אתגר והתנסות בפעילויות חדשות ומרתקות. התוכנית נבנתה על ידי אנשי חינוך, ובראשם מנהלת "הכוכב הבא", ענת בלז, ואושרה על ידי יועצת פדגוגית חיצונית. לפניכם מפרט כללי של תוכנית צהרון Star Class:

הנושאים השנתיים בתוכנית צהרון הכוכב הבא:

 • מסע עולמי - הכרות עם אנשים מלאומים שונים, ארצות אחרות, דגלים, מוסיקה ומנהגים אופייניים. במסגרת התוכנית נלמד להכיר את המפה ומרכיביה, את הגלובוס ונעשיר את הידע בנושא כדור הארץ.
 • חגים – במסגרת נושא החגים נערוך פעילויות של כיף והנאה בנושאי כל חג באופן ספציפי בשילוב ימי קייטנה מלאים (17.5 ימים), שייסובו סביב נושאי החגים השונים ויכללו אטרקציות ייחודיות.
 • טבע ומדע – בתחום זה נעסוק בעולם משפחות החיות, הצמחים, נתוודע אל המצאות בתחום המדע, ונגלה דרכים לשימוש בטבע באופן ידידותי לטובת המדע.
 • ספורט – בתחום זה נעסוק הן בצד הפיזי, כלומר פעילויות ספורט מגוונות שונות והן בצד של הנחלת הידע אודות ספורטאים ישראלים ידועים מהעבר ומההווה, הישגיהם, אופן התמודדתם המנטאלית ועוד.
 • אומנות, יצירה – במסגרת תוכנית הצהרון השנתית ייהנו הילדים משיעורי אומנות ויצירה המותאמים לנושאי הפעילות הרלבנטיים באותה תקופה. אנו מקפידים על רכישת ציוד אומנות עשיר ומגוון כדי לאפשר לילדים חשיפה ועבודה עם חומרים מגוונים רבים.
 • קיימות ומחזור – הנושא "הירוק" ילווה אותנו במהלך כל השנה בפעילות הצהרון. נעסוק הן במודעות לנושא המחזור ו"כדור ירוק", והן בהפקת תוצרים של ממש מחומרים ממוחזרים.
 • פעילויות חברתיות – תוכנית הצהרון השנתית כוללת פעילויות של משחקי חברה, משחקי קופסא, מפגשים במליאה, הטמעת ערכי שיתוף, שייכות ופעילויות אתגר וחשיבה.
 • משחקיה לימודית – מיזם ייחודי בתוכנית: לימוד תשבצים, תשחצים, חידות הגיון, הרכבה, לוטו, דומינו, מסלולים. נלמד, נשחק וניצור יחד משחקייה משלנו.
 • שף בכיף – במסגרת הצהרון יתנסו הילדים ב"מטבח שלנו" בהכנת עוגות עוגיות, שלגונים, מיצים ושייקים, סלטים, גלידת יוגורט עם פירות ...ויישארו עם טעם של עוד!

צהרון והכנת שיעורי בית

במהלך הפעילות בצהרון יקבלו הילדים מהצוות המקצועי "ארגז כלים ללמידה" לצורך הכנה נכונה של שיעורי הבית. לא 'נתפוס עבורם את הדגים בים' אלא נעניק "חכה" ייחודית דרכה ירכשו הילדים הרגלי למידה, ויוכלו למנף את הפוטנציאל והייחודיות שבכל אחד ואחד, בשילוב חשיבה יצירתית ככלי מטפח ומהנה.

צהרון ותמיכה בילדים בעלי לקויות למידה

המונח "לקויי למידה" מתאר בדיוק את התופעה של פרט שאינו מצליח ללמוד (או שהוא נזקק למאמצים יוצאי דופן כדי ללמוד, במיוחד קריאה, כתיבה וחשבון) - את מה שצפוי היה שמישהו בגילו ילמד בקלות יחסית. ילדים רבים זקוקים להוראה מפורשת של שלבים קריטיים, כדי שיוכלו להשלים בהצלחה את מהלך הלמידה. אם אינם זוכים להוראה כזו, הם "תקועים"! בדיוק לשם כך אנחנו כאן, עם הרבה סבלנות, בכדי למצוא את הדרך המתאימה באופן ספציפי לאותו ילד מתקשה להצליח ביתר קלות בתהליך הלמידה.

חוג שבועי בכל צהרון

במסגרת תוכנית הפעילות בצהרון ייהנו הילדים מחוג שבועי ייחודי. החוג הנבחר השנה במסגרת פעילות צהרון Star Class הוא חוג חליליות – הרכב מוזיקלי.

הצבא צועד על קיבתו? זה מתחיל בצהרון שלנו.....

ילדי הצהרון ייהנו מארוחת צהריים חמה + ארוחת 4. ארוחת הצהריים מאפשרת בחירה בין מנה בשרית מגוונת לבין מנה צמחונית עשירה לא פחות - בהתאם להעדפות הילד והוריו. ארוחת הצהריים שלנו מסופקת על ידי קייטרינג מורשה המחזיק בכל התעודות הנדרשות על פי תקנות משרד הבריאות.

אין בית ספר? יש צהרון, יש קייטנה!

הפעילות השנתית בצהרון כוללת 17.5 ימי קייטנה (משעה 7:30 – 17:00 ) – ללא תוספת עלות! הקייטנות מעניקות מסגרת איכותית, בעלת תוכן עשיר ומגוון לכל יום ויום וברוח החג. כל תוכניות הקייטנות בפיקוח פדגוגי ונעשות בהלימה לגילאי הילדים ולהכרותינו עם הסקרנות הטבועה בם והעניין שהם מגלים בנושאים השונים.

ומה עם ההורים?...נשארים בעניינים!

בזמן שהילדים יבלו איתנו בצהרון, אנו נתעד את הפעילות, כפי שאנו נוהגים לעשות בכל המסגרות של "הכוכב הבא", ומדי חודש נשלח בדואר אלקטרוני את "יומן הצהרון החודשי" המכיל פרוט של כל מה שהתרחש בצהרון בחודש האחרון ומה צפוי בהמשך. היומן ילווה בסדרת תמונות הממחישות את הפעילות בחודש הפעילות האחרון. כך, גם אתם תוכלו לחלוק עם הילדים את החוויות השונות שעברו במהלך החודש בצהרון.

מנהלי/ות בתי הספר, רכזים קהילתיים, מנהלי/ות מתנס"ים, נציגי רשויות מקומיות - אנו מושיטים יד ומציעים לכם ולילדים את הטוב ביותר - צהרון Star Class, עם פעילות חווייתית ותחושת בית.

אנו מאמינים שכאשר הילדים חושבים, מעורבים, יצירתיים, שמחים ורוצים לתרום - אנחנו את חלקנו עשינו. לפרטים נוספים יש לפנות לטל. 052-2653502.